Minden segítségre nyitottak a Begyulladva alkotói.
Dudás Balázs első nagyjátékfilmje, a Begyulladva „inkubátoros projektként indult, habár az első változat már a Welcome című kisfilm előtt megszületett. Szerettem volna ezzel a történettel diplomázni, de sajnos nem volt lehetőség rá, hogy nagy filmet csináljak akkor, és kisfilmben pedig nem tudtam belesűríteni mindazt, amit el szerettem volna mondani. Ez után a 2019-es inkubátoron próbálkoztunk vele. El is jutottunk a legjobb 10 filmtervig, de annak ellenére, hogy az akkori fejlesztő csapat nagyon szerette, a zsűri nem választotta be az 5 nyertes közé. Ez után javasolták, hogy adjuk be inkubátoron kívül is a Filmalaphoz filmet, de mire megszületett a döntés, addigra lecserélődött a rendszer és az új vezetés kapásból visszadobta nem támogatottként. Innen már elég nehéz volt bármit lépni a támogatás irányába. Fejembe vettem, hogy akkor is leforgatom valahogy. [...] Reméltem, hogy a leforgatott kisfilm meggyőző lesz és könnyen eljutunk a nagyjátékfilm befejezéséig. Azzal nem számoltam, hogy a Filmintézettől az a választ kapjuk, hogy nem támogatnak olyan projecteket, ami munkában van. Reméltem, hogy legalább megnézik és számításba veszik, hogy segítenek. Ez nem így történt. Naivitás volt. Ezek után most megpróbálunk más utakon pénzt találni a befejezéshez.”
A Dudás Balázs és Villányi Dániel forgatókönyve alapján készül, vígjátéki és drámai elemeket egyaránt tartalmazó generációs film: „A forgatást 2021 nyarán kezdtük, állami támogatás hiányában saját források bevonásával a CineSuper, a Salamandra Film és a Hologram Film koprodukciójában, valamint kisebb-nagyobb támogatói hozzájárulásokkal. Ezek közül szeretném kiemelni Tiszaújváros önkormányzatát (Tiszaújváros Jövőjéért Alapítvány) és az ott élőket, akiktől nagyon sok segítséget kaptunk – hangsúlyozta Dudás. – Mivel ún. »így jöttem« filmről van szó, fontosnak tartom, hogy a történetet ott tudjuk forgatni, ahonnan az egész indult; a városban, ami inspirálta a produkciót.” A felvételek nagyrésze végül itt, Tiszaújvárosban zajlott, és egy-egy jelenetet vettek még fel Miskolcon, Nagybaracskán és Budapesten.
A film operatőre Domokos Balázs, vágója Kővári Szabolcs, látványtervezője Mestyán Lili. A főszerepben visszatér Vilmányi Benett, aki a már említett Welcome menekülteket csempésző hősét is alakította, s ezúttal Rezes Dominikával, Rába Rolanddal, Oláh Józseffel, Kovács Tamással, Vargha Norberttel, Farkas Marcellel és Vécsi Tibivel játszik együtt.
A Blazing nemzetközi címmel futó projekt most bekerült a november elején zajló Cottbusi Filmfesztivál work in progress fórumára: „Jelen formájában egy nagyra nőtt kisfilm, ami a nagyjátékfilm kb. felét teszi ki – összegzi a helyzetet a rendező. – A korlátozott anyagi lehetőségek miatt egyelőre egy hosszabb terjedelmű kisjátékfilmet csináltunk, amelyben benne rejlik a folytatás lehetősége, és ennek reményében most szeretnénk koprodukciós partnerek segítségével eljutni a nagyjátékfilmes befejezésig. Ennek első sikeres állomása Cottbusi Filmfesztivál work in progress szekciója, a cocoWIP, de más hasonló fesztiváloktól is biztató visszajelzéseket kaptunk, valamint egy esetleges szlovákiai koprodukció lehetősége is felmerült a közelmúltban.” A pitchfórumon nyerhető pénzjutalom, illetve utómunka- vagy egyéb jellegű szolgáltatások a D-Facto Motion német stúdiótól, a Horvát Audiovizuális Központtól vagy a román Avanposttól (többek közt a R.M.N. és az Oameni de treabă gyártója, ez a két filmje is jelen lesz a cottbusi műsorban, ld. alább).
Dudás szerint szerencséjük van: „a történetben van két nagyobb (kb. fél éves) időmúlás, tehát nem szabotálja a befejezést, hogy ha eltelik némi idő a két forgatás között, sőt. Túl sokat azonban nem tudunk várni”. A rendező bizakodó: „Szerencsére akadtak páran, akik hittek a tervben. Ahogy a film elkezdett alakot ölteni ezeknek az embereknek a száma folyamatosan növekszik. [...] Nyitottak vagyunk minden segítségre, ami tovább visz minket a befejezés irányába. Szerencsére olyan anyag van a kezünkben, amit azt hiszem, jó szívvel és büszkén lehet megmutatni az érdeklődőknek. Filmrendezőként ez egy sokkal jobb helyzet, mint az mondjuk az Inkubátoron, hiszen a film magáért beszél, és nem nekem kell standupolni támogatásért.”